Studia Prawa Publicznego

Zasady

Cel i zakres tematyczny czasopisma

Profil czasopisma obejmuje zagadnienia publicznoprawne, w tym w szczególności z zakresu: prawa konstytucyjnego, prawa administracyjnego (część ogólna, prawo ustrojowe, prawo materialne), prawa administracyjnego procesowego (postępowanie ogólne i szczegółowe), postępowania przed sądami administracyjnymi, finansów publicznych i prawa finansowego (w tym prawa podatkowego), publicznego prawa działalności gospodarczej, a także z zakresu prawa międzynarodowego, prawa pracy i zabezpieczenia społecznego, prawa rolnego, prawa ochrony środowiska, prawa żywnościowego, prawa karnego, prawa cywilnego - każde w aspekcie publicznoprawnym oraz historii ustroju i prawa publicznego, nauki i polityki administracyjnej, zarządzania w administracji publicznej. Tę formułę poszerza badanie (stosownie do problematyki badawczej) rozwiązań prawa Unii Europejskiej (pierwotnego i wtórnego).

Redakcja przyjmuje do publikacji opracowania z kraju i z za granicy.

Działy

Z orzecznictwa

Zaznaczone Przesyłanie tekstów aktywne Zaznaczone Zindeksowane Niezaznaczone Recenzowane

Do czynności recenzyjnych dopuszczone są tylko te publikacje, które odpowiadają profilowi czasopisma oraz wymaganiom edytorskim i wydawniczym. Proces recenzowania poprzedza ocena formalna publikacji. Redakcja wybiera recenzentów, uwzględniając propozycje właściwego redaktora tematycznego. Nadesłane publikacje są recenzowane przez co najmniej dwóch recenzentów - specjalistów z danej dziedziny nauki i dyscypliny naukowej, niebędących członkami redakcji i rady naukowej czasopisma oraz niepozostających z autorem publikacji w konflikcie interesów. W przypadku artykułów w języku obcym jednym z recenzentów jest osoba afiliowana w instytucji zagranicznej innej niż instytucja naukowa autora nadesłanej publikacji. Prace są recenzowane na zasadzie podwójnej anonimowości (autorzy i recenzenci nie znają wzajemnie swoich tożsamości).

Polityka Open Access

This journal provides immediate open access to its content on the principle that making research freely available to the public supports a greater global exchange of knowledge.

Redakcja przyjmuje wyłącznie oryginalne prace wcześniej nieopublikowane i nieprzeznaczone w całości ani w części do publikacji w innych wydawnictwach.
Autor ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie dane merytoryczne zawarte w czasopiśmie zarówno w wypadku ghostwriting (gdy ktoś wniósł istotny wkład w powstanie publikacji,bez ujawniania swego udziału jako jednego z autorów), jak i w sytuacji honorary authorship (gdy udział autora jest znikomy lub w ogóle nie miał miejsca, a mimo to jest współautorem publikacji). Redakcja nie weryfikuje cytatów, danych bibliograficznych itp.
Teksty zawierające cudze treści nieodpowiednio cytowane lub plagiatowane są odrzucane.

Recenzenci publikacji w roku 2017:
  1. prof. dr hab. Andrzej Bisztyga (Uniwersytet Zielonogórski)
  2. prof. dr hab. Jacek Chlebny (Uniwersytet Łódzki)
  3. prof. zw. dr hab. Wojciech Chróścielewski
  4. prof. dr hab. Janusz Gajda (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)
  5. prof. dr hab. Zofia Duniewska (Uniwersytet Łódzki)
  6. prof. dr hab. Jacek Gołaczyński (Uniwersytet Wrocławski)
  7. prof. zw. dr hab. Marek Górski (Uniwersytet Szczeciński)
  8. prof. dr hab. Maria Dragun-Gertner (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
  9. prof. zw. dr hab. Jacek Jagielski (Uniwersytet Warszawski)
10. prof. dr hab. Barbara Jaworska-Dębska (Uniwersytet Łódzki)
11. prof. dr hab. Beata Jeżyńska (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)