Abstrakt
.Bibliografia
Althusser, Louis. 2016. „Podziemny nurt materializmu”. Tłum. Jędrzej Brzeziński. Praktyka Teoretyczna 1.
Bruno, Giordano. 1864. Cabala del cavallo Pegaseo con l'aggiunta dell'Asino Cillenico. Milan: G. Daelli e Comp. Editori.
Bruno, Giordano. 1994. „La cabale du cheval pégaséen”. Tłum. Tristan Dagron. W Bruno, Giordano. OEuvres complétés. T. VI. Paris: Les Belles Lettres.
Bruno, Giordano. 1992. „Expulsion de la bête triomphante”. Tłum. Bernard Lavergeois i Michel de Maule. W Bruno, Giordano. OEuvres complétés. T. V/1 i 2. Paris: Les Belles Lettres.
Bruno, Giordano. 2001. Des liens. Tłum. Danielle Sonnier, Boris Donné. Paris: Éditions Allia.
Bruno, Giordano. 1956. „Uczta popielcowa, Dialog piąty”. Tłum. Wacław Zawadzki. W Bruno, Giordano. Pisma filozoficzne. Warszawa: PWN.
Bruno, Giordano. 1979. „Lampa trzydziestu posągów”. Tłum. Andrzej Nowicki. W Nowicki, Andrzej. Giordano Bruno. Warszawa: Wiedza Powszechna.
Bloch, Ernst. 1952. Avicenna und die Aristotelische Linke. Berlin: Suhrkamp Verlag.
Ansaldi, Severio. 2010. Giordano Bruno. Une philosophie de la metamorphose. Paris: Editions classiques Garnier.
Aquilecchia, Giovanni. 2007. Giordano Bruno. Tłum. Walter Aygaud. Paris: Les Belles Lettres.
Ordine, Nuccio. 1996. La cabala dell'asino. Asinità e conoscenza in Giordano Bruno. Napoli: Liguori.
Védrine, Hélène. 1999. La conception de la nature chez Giordano Bruno. Paris: Librairie philosophique J. Vrin
Licencja
Autorzy:
„Praktyka Teoretyczna” jest pismem, które chce realizować idee wolnego dostępu do wiedzy i poszerzania domeny dobra wspólnego. Ma służyć rozwojowi nauki i krytycznej refleksji w Polsce i na świecie w imię idei wolnego dostępu do wiedzy (Open Access). Całe pismo jest udostępniane za darmo w Internecie na warunkach licencji CC-BY-NC-SA (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe) w wersji 4.0 (szczegółowe warunki: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/). Artykuły w nim zamieszczone mogą być dowolnie przechowywane, kopiowane, drukowane, rozpowszechniane i wykorzystywane do celów naukowo-dydaktycznych przy zachowaniu warunków licencji. Apelujemy tylko o uznanie autorstwa i podanie źródła w myśl przyjętych w środowisku naukowym standardów.
Nie ma natomiast możliwości komercyjnego wykorzystania zgromadzonych zasobów bez pisemnej zgody wydawcy. Dostęp do czasopisma nie może być dystrybuowany za opłatą czy w jakikolwiek inny sposób limitowany przez inne podmioty.
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC [PL.pdf, PL.doc, EN.pdf, EN.doc].
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” udzielają wydawcy czasopisma niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalają na użycie sublicencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC-BY-NC-SA 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Autorzy nadsyłanych artykułów powinni upewnić się, czy wykorzystywane przez nich materiały nie są chronione prawami autorskimi na rzecz innych osób i ponoszą odpowiedzialność za ewentualne uchybienia w tym względzie.