Abstrakt
.Bibliografia
Foucault, Michel. 1987. Historia szaleństwa w dobie klasycyzmu. Warszawa:PIW.
Foucault, Michel. 1994. Dits et écrits II (1970-1975). Paris : Gallimard Haraway, Donna i Tsing, Anna. 2016. Reflections on the Plantationocene:A Conversation with Donna Haraway and Anna Tsing. Madison: Edge Effects.
Hobsbawm, Eric. 2019. „Bandyta społeczny”. Tłum. M. Pospiszyl. Praktyka Teoretyczna 33(3).
Linebaugh, Peter i Rediker. Marcus. 2019. „Wielogłowa hydra”. Tłum. Łukasz Moll. Praktyka Teoretyczna 3 (33).
Marks, Karol i Fryderyk Engels. 1962. „Manifest komunistyczny.” W MED. t. 4. Warszawa: Książka i Wiedza.
Marks, Karol. 2011. 18 brumaire’a Ludwika Bonaparte. Warszawa: Wydawnictwo Krytyki Politycznej.
Olbracht, Ivan. 1953. Mikoła Szuhaj zbójnik. Tłum. Helena Gruszczyńska-Dubowa. Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy.
Pfeifer, Kasper. 2019. „Oj skończy się nam, skończy nasze mordowanie”. Ludowe pieśni antyfeudalne, Ściegienny, Szela i możliwy wpływ
chłopskiej teologii emancypacyjnej na rabację galicyjską. Praktyka Teoretyczna 3(33).
Platon. 2010. Państwo. Tłum. Władysław Witwicki. Warszawa: PWN.
Polibiusz. 1957. Dzieje. T. 1. Tłum. Seweryn Hammer. Wrocław: Zakład Narodowy im. Ossolińskich.
Tsing, Anna. 2015. The Mushroom at the End of the World: On the Possibility of Life in Capitalist Ruins. Princeton, Oxford: Princeton University
Press.
Tsing, Anna. 2018. „Krnąbrne krawędzie: grzyby jako gatunki towarzyszące”. Tłum. M. Rogowska-Stangret. W Feministyczne nowe materializmy: usytuowane kartografie, Red. O. Cielemęcka i M. Rogowska-Stangret. Lublin: e-naukowiec.
Licencja
Autorzy:
„Praktyka Teoretyczna” jest pismem, które chce realizować idee wolnego dostępu do wiedzy i poszerzania domeny dobra wspólnego. Ma służyć rozwojowi nauki i krytycznej refleksji w Polsce i na świecie w imię idei wolnego dostępu do wiedzy (Open Access). Całe pismo jest udostępniane za darmo w Internecie na warunkach licencji CC-BY-NC-SA (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe) w wersji 4.0 (szczegółowe warunki: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/). Artykuły w nim zamieszczone mogą być dowolnie przechowywane, kopiowane, drukowane, rozpowszechniane i wykorzystywane do celów naukowo-dydaktycznych przy zachowaniu warunków licencji. Apelujemy tylko o uznanie autorstwa i podanie źródła w myśl przyjętych w środowisku naukowym standardów.
Nie ma natomiast możliwości komercyjnego wykorzystania zgromadzonych zasobów bez pisemnej zgody wydawcy. Dostęp do czasopisma nie może być dystrybuowany za opłatą czy w jakikolwiek inny sposób limitowany przez inne podmioty.
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC [PL.pdf, PL.doc, EN.pdf, EN.doc].
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” udzielają wydawcy czasopisma niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalają na użycie sublicencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC-BY-NC-SA 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Autorzy nadsyłanych artykułów powinni upewnić się, czy wykorzystywane przez nich materiały nie są chronione prawami autorskimi na rzecz innych osób i ponoszą odpowiedzialność za ewentualne uchybienia w tym względzie.