Kryzys pandemiczny, walki o to, co wspólne i wyzwanie wynalezienia na nowo welfare

Main Article Content

Sandro Mezzadra

Abstrakt

Z okazji 10 urodzin Praktyki Teoretycznej zaprosiliśmy naszych wieloletnich współpracowników i towarzyszy do wspólnego rozważenia przyszłości tego, co wspólne. Poprosiliśmy ich o zmierzenie się z następującymi pytaniami: a) co jest najważniejszym aspektem współczesnych walk o to, co wspólne?; b) jakie największe wyzwania stoją w przyszłości przed polityką tego, co wspólne?; c) gdzie w ramach toczonych walk wiedziecie potencjał na rozwijanie i poszerzanie organizacji opartej na tym, co wspólne? Mierząc się z powyższymi pytaniami Sandro Mezzadra zwraca uwagę na współczesne walki wokół welfare, które zmuszają nas do pomyślenia i stworzenia na nowo takich instytucji jak opieka zdrowotna czy edukacja poza podziałem na publiczne i prywatne.

Downloads

Download data is not yet available.

Article Details

Jak cytować
Mezzadra, S. (2021). Kryzys pandemiczny, walki o to, co wspólne i wyzwanie wynalezienia na nowo welfare. Praktyka Teoretyczna, 38(4), 135-141. https://doi.org/10.14746/prt2020.4.7
Dział
THE COMMON AND ITS FUTURES
Biogram autora

Sandro Mezzadra, University of Bologna

Sandro Mezzadra - teaches political theory at the University of Bologna. His scholarly work has centered on borders and migration, contemporary capitalism and globalization, Marx and workerism. With Brett Neilson he is the author of Border as Method, or, the Multiplication of Labor (Duke University Press, 2013) and of The Politics of Operations. Excavating Contemporary Capitalism (Duke University Press, 2019).