Bibliografia
Althusser Louis i Étienne Balibar. 1975. Czytanie Kapitału. Tłum. Wiktor Dłuski. Warszawa: PIW.
Althusser, Louis. 1994. „Marx dans ses limites.” W Écrits philosophiques et politiques, t. 1. Paryż: IMEC.
Althusser, Louis. 1995. Sur la reproduction. Paris: PUF.
Althusser Louis. 2001. „Philosophy as a Revolutionary Weapon.” W Lenin and Philosophy. Tłum. Ben Brewster. New York: Monthly Review Press.
Althusser Louis. 2006. „Ideologia i aparaty ideologiczne państwa.” Tłum. Andrzej Staroń. Recykling Idei. http://recyklingidei.pl/althusser-ideologie-aparaty-ideologiczne-panstwa.
Althusser, Louis. 2014a. On the Reproduction of Capitalism. Tłum. G.M. Goshgarian. Londyn–New York: Verso.
Althusser Louis. 2014b. L’initiation à la philosophie pour les non-philosophes. Paris: PUF.
Anderson, Perry. 1979. Considerations on Western Marxism. London: Verso.
Butler, Judith. 1993. Bodies that Matter: On the Discursive Limits of Sex. New York: Routledge.
Spivak Gayatri. 2011. „Czy podporządkowani inni potrafią przemówić.” Tłum. Ewa Majewska. Krytyka Polityczna 24/25.
Thompson, E.P. 1978. The Poverty of Theory and Other Essays. London: Merlin Press.
Licencja
Autorzy:
„Praktyka Teoretyczna” jest pismem, które chce realizować idee wolnego dostępu do wiedzy i poszerzania domeny dobra wspólnego. Ma służyć rozwojowi nauki i krytycznej refleksji w Polsce i na świecie w imię idei wolnego dostępu do wiedzy (Open Access). Całe pismo jest udostępniane za darmo w Internecie na warunkach licencji CC-BY-NC-SA (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe) w wersji 4.0 (szczegółowe warunki: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/). Artykuły w nim zamieszczone mogą być dowolnie przechowywane, kopiowane, drukowane, rozpowszechniane i wykorzystywane do celów naukowo-dydaktycznych przy zachowaniu warunków licencji. Apelujemy tylko o uznanie autorstwa i podanie źródła w myśl przyjętych w środowisku naukowym standardów.
Nie ma natomiast możliwości komercyjnego wykorzystania zgromadzonych zasobów bez pisemnej zgody wydawcy. Dostęp do czasopisma nie może być dystrybuowany za opłatą czy w jakikolwiek inny sposób limitowany przez inne podmioty.
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC [PL.pdf, PL.doc, EN.pdf, EN.doc].
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” udzielają wydawcy czasopisma niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalają na użycie sublicencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC-BY-NC-SA 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Autorzy nadsyłanych artykułów powinni upewnić się, czy wykorzystywane przez nich materiały nie są chronione prawami autorskimi na rzecz innych osób i ponoszą odpowiedzialność za ewentualne uchybienia w tym względzie.