Abstrakt
Artykuł recenzyjny poświęcony książce Arkadiusza Żychlińskiego Laboratorium antropofikcji. Dociekania filologiczne (2014).Bibliografia
Bayard; Pierre. 2008. Jak rozmawiać o książkach; których się nie czytało. Tłum. Magdalena Kowalska. Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy.
Fish; Stanley. 2002. „Jak rozpoznać wiersz gdy się go widzi”. W Interpretacja; retoryka; polityka. Eseje wybrane. Tłum. Adam Grzeliński. Kraków: Wydawnictwo Universitas.
Gawin; Rafał. 2015. Pięknie się nie zgadzać; czyli polska krytyka od nowa. http://gawin.liberte.pl/pieknie-sie-nie-zgadzac-czyli-polska-krytyka-od-nowa/
Kaczmarski; Paweł. 2014. „Mit poezji niezakorzenionej; czyli jeszcze w sprawie Franaszka”. http://www.praktykateoretyczna.pl/pawel-kaczmarski-mit-poezji-niezakorzenionej-czyli-jeszcze-w-sprawie-franaszka/
Levine; Caroline. 2015. Forms. Whole; Rhythm; Hierarchy; Network. Princeton: Princeton University Press.
Moretti; Franco. 2013. The Bourgeois. Between History and Literature Nowy Jork/Londyn: Verso
Rorty; Richard. 1998. Achievieng Our Country. Harvard: Harvard University Press
Shields; David. 2010. Reality Hunger. A Manifesto. Nowy Jork: Knopf.
Żychliński; Arkadiusz. 2014. Laboratorium antropofikcji. Dociekania filologiczne. Poznań-Warszawa: Wydawnictwo UAM.
Licencja
Autorzy:
„Praktyka Teoretyczna” jest pismem, które chce realizować idee wolnego dostępu do wiedzy i poszerzania domeny dobra wspólnego. Ma służyć rozwojowi nauki i krytycznej refleksji w Polsce i na świecie w imię idei wolnego dostępu do wiedzy (Open Access). Całe pismo jest udostępniane za darmo w Internecie na warunkach licencji CC-BY-NC-SA (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe) w wersji 4.0 (szczegółowe warunki: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/). Artykuły w nim zamieszczone mogą być dowolnie przechowywane, kopiowane, drukowane, rozpowszechniane i wykorzystywane do celów naukowo-dydaktycznych przy zachowaniu warunków licencji. Apelujemy tylko o uznanie autorstwa i podanie źródła w myśl przyjętych w środowisku naukowym standardów.
Nie ma natomiast możliwości komercyjnego wykorzystania zgromadzonych zasobów bez pisemnej zgody wydawcy. Dostęp do czasopisma nie może być dystrybuowany za opłatą czy w jakikolwiek inny sposób limitowany przez inne podmioty.
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC [PL.pdf, PL.doc, EN.pdf, EN.doc].
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” udzielają wydawcy czasopisma niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalają na użycie sublicencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC-BY-NC-SA 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Autorzy nadsyłanych artykułów powinni upewnić się, czy wykorzystywane przez nich materiały nie są chronione prawami autorskimi na rzecz innych osób i ponoszą odpowiedzialność za ewentualne uchybienia w tym względzie.