Abstrakt
A short introduction to the special issue of special issue of the Theoretical Practice Journal.Finansowanie
Praca Mateusza Karolaka nad redakcją numeru możliwa była dzięki finansowanemu przez Narodowe Centrum Nauki stypendium na przygotowanie rozprawy doktorskiej „Return migrants inclusion and employment
the case of return migration from the UK to Poland.” Nr umowy
UMO-2016/20/T/HS6/00479.
Bibliografia
Braudel, Fernand. 1992. Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm, XV–XVIII wiek. T. 2. Tłum. Maryna Ochab i Piotr Graff. Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy.
Harvey, David. 2017. Przewodnik po „Kapitale” Karola Marksa. Tłum. Krystian Szadkowski. Poznań: Wydawnictwo Ekonomiczne „Heterodox”.
Lebowitz, Michael A. 2003. Beyond Capital. Political Economy of the Working Class. London.
Marks, Karol. 1951. Kapitał. Krytyka ekonomii politycznej. Warszawa: Książka i Wiedza.
Mezzadra, Sandro i Brett Neilson. 2013. Border as Method, or, the Multiplication of Labor. Durham: Duke University Press.
Mezzadra, Sandro. 2016. „Co jest stawką mobilności pracy? Granice, migracje, współczesny kapitalizm”. Tłum. Piotr Juskowiak, Krystian Szadkowski. Praktyka Teoretyczna 3 (21): 79-93.
Nail, Thomas. 2015. The Figure of the Migrant. Stanford, California: Stanford University Press.
Praktyka Teoretyczna. 2015. „Akumulacja przez wywłaszczenie”. Red. Krystian Szadkowski. Praktyka Teoretyczna 2 (16). http://pressto.amu.edu.pl/index.php/prt/issue/view/431
Sassen, Saskia. 2007. Globalizacja. Eseje o nowej mobilności ludzi i pieniędzy. Tłum. Joanna Tegnerowicz. Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Waswo, Richard. 1997. The Founding Legend of Western Civilization. From Virgil to Vietnam. Hanover, NH: Wesleyan University Press.
Wills, Jane. 2010. Global Cities at Work. New Migrant Divisions of Labour. London: Pluto Press.
Licencja
Autorzy:
„Praktyka Teoretyczna” jest pismem, które chce realizować idee wolnego dostępu do wiedzy i poszerzania domeny dobra wspólnego. Ma służyć rozwojowi nauki i krytycznej refleksji w Polsce i na świecie w imię idei wolnego dostępu do wiedzy (Open Access). Całe pismo jest udostępniane za darmo w Internecie na warunkach licencji CC-BY-NC-SA (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe) w wersji 4.0 (szczegółowe warunki: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/). Artykuły w nim zamieszczone mogą być dowolnie przechowywane, kopiowane, drukowane, rozpowszechniane i wykorzystywane do celów naukowo-dydaktycznych przy zachowaniu warunków licencji. Apelujemy tylko o uznanie autorstwa i podanie źródła w myśl przyjętych w środowisku naukowym standardów.
Nie ma natomiast możliwości komercyjnego wykorzystania zgromadzonych zasobów bez pisemnej zgody wydawcy. Dostęp do czasopisma nie może być dystrybuowany za opłatą czy w jakikolwiek inny sposób limitowany przez inne podmioty.
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC [PL.pdf, PL.doc, EN.pdf, EN.doc].
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” udzielają wydawcy czasopisma niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalają na użycie sublicencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC-BY-NC-SA 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Autorzy nadsyłanych artykułów powinni upewnić się, czy wykorzystywane przez nich materiały nie są chronione prawami autorskimi na rzecz innych osób i ponoszą odpowiedzialność za ewentualne uchybienia w tym względzie.