Migracje, granice i sprzeczności kapitalizmu
Main Article Content
Abstrakt
Downloads
Article Details

Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.
Autorzy:
„Praktyka Teoretyczna” jest pismem, które chce realizować idee wolnego dostępu do wiedzy i poszerzania domeny dobra wspólnego. Ma służyć rozwojowi nauki i krytycznej refleksji w Polsce i na świecie w imię idei wolnego dostępu do wiedzy (Open Access). Całe pismo jest udostępniane za darmo w Internecie na warunkach licencji CC-BY-NC-SA (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe) w wersji 4.0 (szczegółowe warunki: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/). Artykuły w nim zamieszczone mogą być dowolnie przechowywane, kopiowane, drukowane, rozpowszechniane i wykorzystywane do celów naukowo-dydaktycznych przy zachowaniu warunków licencji. Apelujemy tylko o uznanie autorstwa i podanie źródła w myśl przyjętych w środowisku naukowym standardów.
Nie ma natomiast możliwości komercyjnego wykorzystania zgromadzonych zasobów bez pisemnej zgody wydawcy. Dostęp do czasopisma nie może być dystrybuowany za opłatą czy w jakikolwiek inny sposób limitowany przez inne podmioty.
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC [PL.pdf, PL.doc, EN.pdf, EN.doc].
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” udzielają wydawcy czasopisma niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalają na użycie sublicencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC-BY-NC-SA 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Autorzy nadsyłanych artykułów powinni upewnić się, czy wykorzystywane przez nich materiały nie są chronione prawami autorskimi na rzecz innych osób i ponoszą odpowiedzialność za ewentualne uchybienia w tym względzie.
Bibliografia
- Braudel, Fernand. 1992. Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm, XV–XVIII wiek. T. 2. Tłum. Maryna Ochab i Piotr Graff. Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy.
- Harvey, David. 2017. Przewodnik po „Kapitale” Karola Marksa. Tłum. Krystian Szadkowski. Poznań: Wydawnictwo Ekonomiczne „Heterodox”.
- Lebowitz, Michael A. 2003. Beyond Capital. Political Economy of the Working Class. London.
- Marks, Karol. 1951. Kapitał. Krytyka ekonomii politycznej. Warszawa: Książka i Wiedza.
- Mezzadra, Sandro i Brett Neilson. 2013. Border as Method, or, the Multiplication of Labor. Durham: Duke University Press.
- Mezzadra, Sandro. 2016. „Co jest stawką mobilności pracy? Granice, migracje, współczesny kapitalizm”. Tłum. Piotr Juskowiak, Krystian Szadkowski. Praktyka Teoretyczna 3 (21): 79-93.
- Nail, Thomas. 2015. The Figure of the Migrant. Stanford, California: Stanford University Press.
- Praktyka Teoretyczna. 2015. „Akumulacja przez wywłaszczenie”. Red. Krystian Szadkowski. Praktyka Teoretyczna 2 (16). http://pressto.amu.edu.pl/index.php/prt/issue/view/431
- Sassen, Saskia. 2007. Globalizacja. Eseje o nowej mobilności ludzi i pieniędzy. Tłum. Joanna Tegnerowicz. Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- Waswo, Richard. 1997. The Founding Legend of Western Civilization. From Virgil to Vietnam. Hanover, NH: Wesleyan University Press.
- Wills, Jane. 2010. Global Cities at Work. New Migrant Divisions of Labour. London: Pluto Press.