Alternowoczesność: genealogie komunizmu w trylogii Hardta i Negriego
Main Article Content
Abstrakt
Downloads
Article Details
Autorzy:
„Praktyka Teoretyczna” jest pismem, które chce realizować idee wolnego dostępu do wiedzy i poszerzania domeny dobra wspólnego. Ma służyć rozwojowi nauki i krytycznej refleksji w Polsce i na świecie w imię idei wolnego dostępu do wiedzy (Open Access). Całe pismo jest udostępniane za darmo w Internecie na warunkach licencji CC-BY-NC-SA (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe) w wersji 4.0 (szczegółowe warunki: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/). Artykuły w nim zamieszczone mogą być dowolnie przechowywane, kopiowane, drukowane, rozpowszechniane i wykorzystywane do celów naukowo-dydaktycznych przy zachowaniu warunków licencji. Apelujemy tylko o uznanie autorstwa i podanie źródła w myśl przyjętych w środowisku naukowym standardów.
Nie ma natomiast możliwości komercyjnego wykorzystania zgromadzonych zasobów bez pisemnej zgody wydawcy. Dostęp do czasopisma nie może być dystrybuowany za opłatą czy w jakikolwiek inny sposób limitowany przez inne podmioty.
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC [PL.pdf, PL.doc, EN.pdf, EN.doc].
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” udzielają wydawcy czasopisma niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalają na użycie sublicencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC-BY-NC-SA 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Autorzy nadsyłanych artykułów powinni upewnić się, czy wykorzystywane przez nich materiały nie są chronione prawami autorskimi na rzecz innych osób i ponoszą odpowiedzialność za ewentualne uchybienia w tym względzie.
Bibliografia
- Balibar E. 2011. Citoyen sujet et autres essais d'anthropologie philosophique. Paris.
- Bowring F. 2004. “From the Mass Worker to the Multitude: a Theoretical Contextualization of Hardt and Negri’s Empire”. Capital & Class 28 (2) : 101-132.
- Callinicos A. 2007. Antonio Negri and the Temptation of Ontology. W The Philosophy of Antonio Negri, t. 2. London: Palgrave Macmillan.
- Engels F. 1969. Ludwik Feuerbach i zmierzch klasycznej filozofii niemieckiej. W Dzieła t. 21. Warszawa: Książka i Wiedza.
- Hardt M., A. Negri. 1994. Labor of Dionysus. Minneapolis: University of Minnesota Press.
- Hardt M., A. Negri. 2005. Imperium. Warszawa: W.A.B.
- Hardt M., A. Negri. 2009. Commonwealth. Cambridge: Belknap Press.
- Marks K., F. Engels. 1962. Manifest komunistyczny. W Dzieła t. 4. Warszawa: Książka i Wiedza.
- Negri A. 2004. Spinoza’s Anti-Modernity. W Subversive Spinoza. Manchester-New York: Manchester University Press.
- Negri A. 2006. Political Descartes. London-New York: Verso.
- Negri A. 2011. Power and Ontology between Heidegger and Spinoza. W Spinoza Now. Minneapolis-London: University of Minnesota Press.
- Negri A. 1979. Marx au-delà de Marx: cahiers du travail sur les “Grundrisse”. Paris.
- Negri A. 2005. Domination and Sabotage: on the Marxist Method of Social Transformation [1977]. W Books for Burning. New York-London: Verso.
- Ratajczak M. 2010. „Wielość: produkcja podmiotowości”. Praktyka Teoretyczna 1 (1): 159-188.
- Silver B. 2009. Globalny proletariat: ruchy pracownicze i globalizacja po 1870 r. Warszawa: Bractwo Trojka.
- Virno P. 2004. A Grammar of the Multitude. Los Angeles: Semiotext(e).
- Žižek S. 2008. W obronie przegranych spraw. Warszawa: Wydawnictwo Krytyki Politycznej.