Strajki nauczycieli i walka o to, co wspólne

Main Article Content

Eric Blanc

Abstrakt

Z okazji 10 urodzin Praktyki Teoretycznej zaprosiliśmy naszych wieloletnich współpracowników i towarzyszy do wspólnego rozważenia przyszłości tego, co wspólne. Poprosiliśmy ich o zmierzenie się z następującymi pytaniami: a) co jest najważniejszym aspektem współczesnych walk o to, co wspólne?; b) jakie największe wyzwania stoją w przyszłości przed polityką tego, co wspólne?; c) gdzie w ramach toczonych walk wiedziecie potencjał na rozwijanie i poszerzanie organizacji opartej na tym, co wspólne? Eric Blanc, skupiający się na przebiegu strajków nauczycieli w Stanach Zjednoczonych, zwraca naszą uwagę na radykalną potencjalność tych walk, które przyjmują postać walki o to, co wspólne.

Downloads

Download data is not yet available.

Article Details

Jak cytować
Blanc, E. (2021). Strajki nauczycieli i walka o to, co wspólne. Praktyka Teoretyczna, 38(4), 143-148. https://doi.org/10.14746/prt2020.4.8
Dział
THE COMMON AND ITS FUTURES
Biogram autora

Eric Blanc, New York University

Eric Blanc - Author of the books Revolutionary Social Democracy: Working-Class Politics Across the Russian Empire, 1882-1917 (Brill 2021) and Red State Revolt: The Teachers’ Strike Wave and Working-Class Politics (Verso 2019), Eric Blanc is a doctoral candidate at NYU Sociology. He has appeared on Democracy Now, Rising, and writes for Jacobin, The Nation and The Guardian. During the West Virginia, Oklahoma, Arizona, Denver, Oakland, Los Angeles, and Chicago public education strikes, Blanc was Jacobin’s on-the-ground correspondent.