Polityka dla miast, miasta dla polityki. O możliwości (i konieczności) radykalnej polityki miejskiej
Main Article Content
Abstrakt
Downloads
Article Details
Autorzy:
„Praktyka Teoretyczna” jest pismem, które chce realizować idee wolnego dostępu do wiedzy i poszerzania domeny dobra wspólnego. Ma służyć rozwojowi nauki i krytycznej refleksji w Polsce i na świecie w imię idei wolnego dostępu do wiedzy (Open Access). Całe pismo jest udostępniane za darmo w Internecie na warunkach licencji CC-BY-NC-SA (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe) w wersji 4.0 (szczegółowe warunki: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/). Artykuły w nim zamieszczone mogą być dowolnie przechowywane, kopiowane, drukowane, rozpowszechniane i wykorzystywane do celów naukowo-dydaktycznych przy zachowaniu warunków licencji. Apelujemy tylko o uznanie autorstwa i podanie źródła w myśl przyjętych w środowisku naukowym standardów.
Nie ma natomiast możliwości komercyjnego wykorzystania zgromadzonych zasobów bez pisemnej zgody wydawcy. Dostęp do czasopisma nie może być dystrybuowany za opłatą czy w jakikolwiek inny sposób limitowany przez inne podmioty.
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC [PL.pdf, PL.doc, EN.pdf, EN.doc].
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie „Praktyka Teoretyczna” udzielają wydawcy czasopisma niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalają na użycie sublicencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC-BY-NC-SA 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Autorzy nadsyłanych artykułów powinni upewnić się, czy wykorzystywane przez nich materiały nie są chronione prawami autorskimi na rzecz innych osób i ponoszą odpowiedzialność za ewentualne uchybienia w tym względzie.
Referencje
- Abriszewski K. 2008. Poznanie. zbiorowość. polityka: analiza teorii aktora-sieci Bruno Latoura. Kraków: Universitas.
- Agamben G. 2008. Homo sacer: suwerenna władza i nagie życie. Warszawa: Prószyński i S-ka.
- Arendt H. 2000. Kondycja ludzka. Warszawa: Fundacja Aletheia.
- Beck U. 2005. Władza i przeciwwładza w epoce globalnej: nowa ekonomia polityki światowej. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Scholar.
- Bielik-Robson A. 2010. Rozbita konstelacja: teologia Agambena między tragedią a mesjanizmem. W Agamben: Przewodnik „Krytyki Politycznej”. Warszawa: Wydawnictwo Krytyki Politycznej.
- Certeau M. 2008. Wynaleźć codzienność: sztuki działania. Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- Foucault M. 1980. Power/Knowledge: Selected Interviews and Other Writings 1972-1977. New York: Vintage.
- Foucault M. 1995. Wola wiedzy. W Historia seksualności. Warszawa: Czytelnik.
- Foucault M. 1998. Nadzorować i karać: narodziny więzienia. Warszawa: Aletheia.
- Foucault M. 1998. Trzeba bronić społeczeństwa: wykłady w College de France 1976. Warszawa: Aletheia.
- Freud Z. 1994. Poza zasadą przyjemności. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN.
- Hardt M., Negri A. 2005. Imperium. Warszawa: W.A.B..
- Laclau E. 2010. Nagie życie czy społeczne nie wiadomo co?. W Agamben: Przewodnik „Krytyki Politycznej”. Warszawa: Wydawnictwo Krytyki Politycznej.
- Latour. B. 1992. Where Are the Missing Masses?: Sociology of a Few Mundane Artefacts. W Shaping Technology. Building Society: Studies in Sociotechnical Change. Cambridge: The MIT Press.
- Mannheim K. 2008. Ideologia i utopia. Warszawa: Aletheia.
- Marks K., Engels F. 1981. Manifest Partii Komunistycznej. W Dzieła wybrane. t. 1. Warszawa: Książka i Wiedza.
- Nawratek K. 2008 Miasto jako idea polityczna. Kraków: Korporacja Ha!art.
- Park R. 1967. On Social Control and Collective Behavior. Chicago: University of Chicago Press.
- Sennett. R. 1996. Ciało i kamień: człowiek i miasto w cywilizacji zachodu. Gdańsk: MARABUT.
- Swyngedouw E. 2007. The Post-Political City. In Urban Politics Now: Re-Imagining Democracy in the Neoliberal City. Rotterdam.
- Thurow L. C. 1999. Przyszłość kapitalizmu: jak dzisiejsze siły ekonomiczne kształtują świat jutra. Wrocław: Wydawnictwo Dolnośląskie.