Wytyczne dla autorów
W założeniu, każdego roku będzie się ukazywał jeden tom czasopisma.
Materiały należy składać do końca kwietnia danego roku.
Tekst artykułu należy dostarczyć w programie Word (zapisane jako Rich Text Format), czcionką Times New Roman 12 punktów.
Wszystkie teksty cytowane w artykule umieścić w kursywie bez stosowania cudzysłowu.
Nie stosować pogrubień, podkreśleń ani innych zmian wielkości czcionki.
Do tekstu należy dołączyć tłumaczenie tytułu w języku niemieckim i angielskim, a także umieszczony na końcu spis bibliografii oraz krótkie streszczenie w języku angielskim.
Podać krótką notę biograficzna (tytuł, stopień naukowy, afiliację i e-mail).
Autorzy muszą przestrzegać przepisów wynikających z "Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych" (Dz.U. nr 24 z 23.02.1994 r.).
Przykłady opisu bibliograficznego:
druk zwarty,
R. Pisula: Odpusty w misterium Kościoła. Źródła, natura, praktyka. Poznań 2001 s. 8-16.
artykuł w czasopiśmie,
J. K. Pytel: Czesława Miłosza przekład Apokalipsy czytany przez biblistę. „Poznańskie Studia Teologiczne”. T. 9: 2000 s. 43-52.
H. Markiewiczowa: Rodzina i jej wpływ na religijne postawy dzieci w literaturze pedagogicznej. Próba zarysu historycznego. „Studia Theologica Varsaviensia”. R. 38: 2000 nr 1 s. 201-215.
artykuł w pracy zbiorowej,
R. Rogowski: Kościół zagubiony. W: Katolicyzm na przełomie wieków. Mity, rzeczywistość, obawy, nadzieje. Materiały z I Ogólnopolskiej Konferencji
Naukowej Zakładu Filozofii Chrześcijańskiej UAM w Poznaniu 21-23 listopada 2000 roku. Pod redakcją Józefa Baniaka. Poznań 2001 s. 89-106.
Materiały można przekazać osobiście - Wydział Teologiczny UAM (ks. dr hab. Mieczysław Polak), ul. Wieżowa 2/4, 61-111 Poznań lub e-mail mpolak@amu.edu.pl
Czasopismo „Teologia Praktyczna” znajduje się w części B wykazu czasopism naukowych MNiSW. Za umieszczoną w „TP” publikację naukową autor otrzymuje 4 punkty.
Prawa autorskie
Autorzy
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie Teologia Praktyczna są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC.
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie Teologia Praktyczna udzielają Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalą na użycie sublicencji Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-ND 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Użytkownicy
Zainteresowani użytkownicy internetu uprawnieni są do korzystania z utworów opublikowanych od 2015 roku w Teologii Praktycznej pod następującymi warunkami:
- uznanie autorstwa - obowiązek podania wraz z rozpowszechnionym utworem, informacji, o autorstwie, tytule, źródle (odnośniki do oryginalnego utworu, DOI) oraz samej licencji;
- bez tworzenia utworów zależnych - utwór musi być zachowany w oryginalnej postaci, nie można bez zgody twórcy rozpowszechniać np. tłumaczeń, opracowań.
Do wszystkich tekstów opublikowanych przed 2015 r. prawa autorskie są zastrzeżone.
Inne
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachowuje prawo do czasopisma jako całości (układ, forma graficzna, tytuł, projekt okładki, logo itp.).
Polityka prywatności
Nazwy i adresy e-mail wprowadzone w tym czasopiśmie będą wykorzystywane wyłącznie do określonych celów tego czasopisma i nie zostaną udostępnione do innych celów.