Abstrakt
.Bibliografia
Bronikowski M.: Parafialna rada duszpasterska. Wizja teologiczno-pastoralna. „Warszawskie Studia Pastoralne”. R. 2007 nr 6.
Cieslak M.J.: Parish Responsiveness and Parishioner Commitment. “Review of Religious Research”. R. 1984 nr 2.
Gręźlikowski J.: Rady parafialne w prawie kanonicznym i w życiu parafialnym. „Homo Dei”. R. 1992 nr 2–3.
Kamiński R.: Powołanie i funkcjonalność Parafialnej Rady Duszpasterskiej. „Ateneum Kapłańskie”. R. 1977 z. 412.
Kamiński R.: Rola Parafialnych Rad Duszpasterskich w życiu wspólnot parafialnych i diecezji. „Roczniki Teologiczne”. T. 40: 1993.
Kongregacja ds. Duchowieństwa, Instrukcja »Kapłan Pasterz i Przewodnik Wspólnoty Parafialne«, Watykan 2001.
Potocki A.: Parafialne rady duszpasterskie – pomysł na podmiotowość laikatu i demokratyzację struktur w Kościele katolickim? W: Wybrane problemy demokracji i podmiotowości. Wprowadzenie. Red. K. Wielecki. Warszawa 2010.
Półtorak K.: Współodpowiedzialność i uczestnictwo w życiu Kościoła. Rady diecezjalne i parafialne 40 lat po Soborze Watykańskim II. W: Recepcja wskazań Soboru w życiu i działalności Kościoła w Polsce. Red. K. Półtorak. Szczecin 2006.
Sobański R.: Uwagi o strukturze Parafialnej Rady Duszpasterskiej. „Ateneum Kapłańskie”. R. 1973 z. 387.
Wójtowicz S.: Posoborowa koncepcja Rady Duszpasterskiej w parafii, „Homo Dei”. R. 1980 nr 3.
Wytyczne w sprawie Parafialnych Rad Duszpasterskich, „Wiadomości Archidiecezjalne Warszawskie”. R. 1976 nr 1–2.
Licencja
Autorzy
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie Teologia Praktyczna są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC.
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie Teologia Praktyczna udzielają Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalą na użycie sublicencji Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-ND 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Użytkownicy
Zainteresowani użytkownicy internetu uprawnieni są do korzystania z utworów opublikowanych od 2015 roku w Teologii Praktycznej pod następującymi warunkami:
- uznanie autorstwa - obowiązek podania wraz z rozpowszechnionym utworem, informacji, o autorstwie, tytule, źródle (odnośniki do oryginalnego utworu, DOI) oraz samej licencji;
- bez tworzenia utworów zależnych - utwór musi być zachowany w oryginalnej postaci, nie można bez zgody twórcy rozpowszechniać np. tłumaczeń, opracowań.
Do wszystkich tekstów opublikowanych przed 2015 r. prawa autorskie są zastrzeżone.
Inne
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachowuje prawo do czasopisma jako całości (układ, forma graficzna, tytuł, projekt okładki, logo itp.).