Autorzy proszeni są o sprawdzenie, czy tekst spełnia poniższe kryteria. Teksty, które nie spełniają wymagań redakcyjnych, mogą zostać odrzucone.
  • Tekst nie był dotąd nigdzie opublikowany ani nie jest przedmiotem postępowania w innym czasopiśmie.
  • Tekst zapisany w formacie OpenOffice, Microsoft Word, RTF lub WordPerfect.
  • Jeżeli jest dostępny należy dostarczyć URL dla pozycji bibliograficznych.
  • Interlinia 1; wysokość pisma 12 pkt; stosowana raczej kursywa niż podkreślenia (za wyjątkiem adresów stron internetowych); wszystkie rysunki oraz tabele są umieszczone w tekście w odpowiednich miejscach (nie na końcu).
  • Tekst został sformatowany zgodnie z wytycznymi dla autora określającymi styl i zasady sporządzania bibliografii.

Humaniora. Czasopismo Internetowe

Wytyczne redakcyjne dla autorów

1. Artykuły można nadsyłać do redakcji drogą mejlową: drozd@amu.edu.pl
  2. Do druku przyjmowane są oryginalne, niepublikowane dotychczas artykuły, recenzje, sprawozdania związane z życiem naukowym. Autor dołącza do artykułu oświadczenie
    o autorstwie.
  3. Objętość artykułu nie powinna przekraczać 40 tysięcy znaków, objętość recenzji i sprawozdań nie powinna przekraczać 20 tysięcy znaków. Pliki prosimy przysyłać w formacie edytora MS Word (*.doc, *.rtf).
  4. Pierwsza strona artykułu powinna zawierać:
  • imię i nazwisko autora, tytuł zawodowy/naukowy lub stopień naukowy, numer ORCID;
  • afiliację (uczelnia, wydział), e-mail autora;
  • tytuł artykułu w języku polskim i angielskim;
  • abstrakt w języku polskim i w języku angielskim, słowa kluczowe w języku polskim
    i angielskim.

• na dole strony (przygotowywane z użyciem funkcji przypisu dolnego);
  • opis bibliograficzny w przypisie:

wydawnictwa zwarte: Z. Drozdowicz, Pytania filozofów o racjonalność, Wydawnictwo Nauk Społecznych i Humanistycznych UAM, Poznań 2024.

praca zbiorowa: Obyczaj – kultura – nauka, red. A. Bełkot, A. Skórzyńska, J. Sójka, Wydawnictwo Nauk Społecznych i Humanistycznych UAM, Poznań 2023.

artykuły w pracach zbiorowych: M. Michałowska, W poszukiwaniu przyjemności – fotograficzny portret lockdownu, w: Obyczaj – kultura – nauka, red. A. Bełkot, A. Skórzyńska, J. Sójka, Wydawnictwo Nauk Społecznych i Humanistycznych UAM, Poznań 2023.

artykuły w czasopismach: S. Sztajer, Bracia polscy a oświecenie, „Humaniora. Czasopismo Internetowe” 2023, nr 4(44).

materiały internetowe: muszą zawierać datę dostępu [dostęp: 12.10.2018].

Bibliografia

Drozdowicz Z., Pytania filozofów o racjonalność, Wydawnictwo Nauk Społecznych i Humanistycznych UAM, Poznań 2024.

Michałowska M., W poszukiwaniu przyjemności – fotograficzny portret lockdownu, w: Obyczaj – kultura – nauka, red. A. Bełkot, A. Skórzyńska, J. Sójka, Wydawnictwo Nauk Społecznych i Humanistycznych UAM, Poznań 2023.

Sztajer S., Bracia polscy a oświecenie, „Humaniora. Czasopismo Internetowe” 2023,
nr 4(44).

Oddzielnie: źródła internetowe, filmografie.

• nazwiska tłumaczy, nazwy wydawnictw podajemy konsekwentnie;
  • jeśli słowo „wydawnictwo” nie jest częścią nazwy – pomijamy (np. Universitas, ale: Wydawnictwo Naukowe PWN);
  • kilka źródeł w jednym przypisie oddzielamy średnikami;
  • stosujemy łacińskie skróty (ibidem, idem, eadem), bez cit. (przy kolejnych przywołaniach, jeśli to możliwe, skracamy tytuł);
  • zapis dat: 12 października 2018 r.; zakres dat i stron z półpauzą: 2015–2018; ss. 24–26;
  • liczebniki: słownie, jeśli można je zapisać jednym słowem;
  • stosujemy zapis lata 90., nie: lata 90-te;
  • pełne imiona podajemy przy pierwszym przywołaniu;
  • wyodrębniamy większe cytaty; cytaty w tekście – pismem prostym w cudzysłowie;
  • tabele i rysunki powinny być ponumerowane oddzielnie;
  • opisy tabel powinny być nad tabelami, a rysunków, zdjęć, schematów, map pod nimi
  • źródło tabel i rysunków pod nimi;
  • rysunki, wykresy, schematy – w wersji czarno-białej (chyba że zwiększa to czytelność wykresu; jeśli wykresy są przygotowane w innym programie niż Word, to prosimy o przesłanie oddzielnych plików);
  • zdjęcia w oddzielnych plikach, rozdzielczość 300 dpi (.jpg, .tiff).

Treść polityki prywatności.