Społeczeństwo poznańskie z perspektywy onimicznej – wstępna rekonstrukcja badawcza
Main Article Content
Abstrakt
Downloads
Article Details
Autorzy
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie „Poznańskie Studia Polonistyczne. Seria Językoznawcza” są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC.
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie „Poznańskie Studia Polonistyczne. Seria Językoznawcza” udzielają Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalają na użycie sublicencji Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-ND 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Użytkownicy
Zainteresowani użytkownicy internetu uprawnieni są do korzystania z utworów opublikowanych od 2016 roku w „Poznańskich Studiach Polonistycznych. Serii Językoznawczej” pod następującymi warunkami:
- uznanie autorstwa – obowiązek podania wraz z rozpowszechnionym utworem informacji, o autorstwie, tytule, źródle (odnośniki do oryginalnego utworu, DOI) oraz samej licencji;
- bez tworzenia utworów zależnych – utwór musi być zachowany w oryginalnej postaci, nie można bez zgody twórcy rozpowszechniać np. tłumaczeń, opracowań.
Do wszystkich tekstów opublikowanych przed 2016 r. prawa autorskie są zastrzeżone.
Inne
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachowuje prawo do czasopisma jako całości (układ, forma graficzna, tytuł, projekt okładki, logo itp.).
Bibliografia
- S. Abt, Ludność Poznania w XVII i pierwszej połowie XVIII wieku, w: Dzieje Poznania, t. 1, red. J. Topolski, Warszawa–Poznań 1988.
- A. Cieślikowa, Miejsce przezwiska w systemie antroponimicznym (historia a współczesność), w: Przezwiska i przydomki w językach słowiańskich, „Rozprawy Slawistyczne” 14, cz. 1, red. S. Warchoł, Lublin 1998.
- M. Drozdowski, Wsie i folwarki Poznania, w: Dzieje Poznania, t. 1, red. J. Topolski, Warszawa–Poznań 1988.
- Z. Kowalik-Kaleta, Historia nazwisk polskich na tle społecznym i obyczajowym (XII--XV wiek), Warszawa 2007.
- Z. Kulejewska, Ustrój prawny jurydyk, w: Dzieje Poznania, t. 1, red. J. Topolski, Warszawa– Poznań 1988.
- K. Kuklińska, Gospodarka, w: Dzieje Poznania, t. 1, red. J. Topolski, Warszawa–Poznań 1988.
- Z. Kurzawa, A. Kusztelski, Kościół św. Wojciecha, Poznań 2003.
- A. Walczak, Słownictwo, w: Słownik gwary miejskiej Poznania, red. M. Gruchmanowa, B. Walczak, Poznań 1999.
- T. Skulina, Antroponimiczne funkcje nazw zawodowych w XVI i XVII wieku (na materiale wielkopolskim), „Studia Polonistyczne” XVI/XVII, 1988-1989.