Bibliografia
Cyrzyk Leszek (2008), Jak rodziła się polonistyka w Chinach, „Azja-Pacyfik”, t. 11, s. 223-231.
Li Yinan (2021), W Pekinie można studiować język polski, [dostęp: 20 kwietnia 2021], https://tinyurl.com/cmtbjkfb.
Nauka polskiego w Chinach (2021), [dostęp: 20 kwietnia 2021], https://tinyurl.com/hsexbe.
Prokop Daria (2016), Język polski i kultura polska w Chinach, Uniwersytet Wrocławski, [nieopublikowana praca magisterska], [dostęp: 20 kwietnia 2021], https://tinyurl.com/vacw2zt4.
Zhao Gang (2014), 60 lat pekińskiej polonistyki, „Azja-Pacyfik”, t. 17, s. 103-113.
Licencja
Autorzy
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie „Poznańskie Studia Polonistyczne. Seria Literacka” są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC.
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie „Poznańskie Studia Polonistyczne. Seria Literacka” udzielają Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalają na użycie sublicencji Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-ND 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Użytkownicy
Zainteresowani użytkownicy internetu uprawnieni są do korzystania z utworów opublikowanych od 2016 roku w „Poznańskich Studiach Polonistycznych. Serii Literackiej” pod następującymi warunkami:
- uznanie autorstwa – obowiązek podania wraz z rozpowszechnionym utworem, informacji, o autorstwie, tytule, źródle (odnośniki do oryginalnego utworu, DOI) oraz samej licencji;
- bez tworzenia utworów zależnych – utwór musi być zachowany w oryginalnej postaci, nie można bez zgody twórcy rozpowszechniać np. tłumaczeń, opracowań.
Do wszystkich tekstów opublikowanych przed 2016 r. prawa autorskie są zastrzeżone.
Inne
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachowuje prawo do czasopisma jako całości (układ, forma graficzna, tytuł, projekt okładki, logo itp.).