Abstrakt
.Bibliografia
Babbie E.: Podstawy badań społecznych. Warszawa 2009.
Gądecki S.: Słowo wstępne. W: Komisja Duszpasterstwa KEP. Kościół naszym domem. Kościół naszym domem i szkołą komunii. Program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na lata 2010–2013. Rok 2011/2012. Red. Sz. Stułkowski. Poznań 2011.
Griffin R.W.: Podstawy zarządzania organizacjami. Warszawa 1997.
Kamiński R.: Duszpasterstwo jako działalność zorganizowana. W: Teologia pastoralna. Red. R. Kamiński. Lublin 2000.
Kamiński R.: Metody teologii pastoralnej. W: Teologia pastoralna. Red. R. Kamiński. Lublin 2000.
Kantowski K., Stułkowski Sz.: W Komunii z Bogiem. W: Komisja Duszpasterstwa KEP: W Komunii z Bogiem. Kościół domem i szkołą komunii. Program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na lata 2010–2013. Rok 2010/2011. Red. Sz. Stułkowski. Poznań 2010.
Kongregacja ds. Biskupów: Dyrektorium o pasterskiej posłudze biskupów Apostolorum successores. Watykan 2004 nr 185.
Mariański J.: Żyć parafią. Wrocław 1984.
Pawluk T.: Prawo kanoniczne według kodeksu Jana Pawła II. T. 2. Lud Boży jego nauczanie i uświęcanie. Olsztyn 1986.
Synod Biskupów. XIII zwyczajne zgromadzenie ogólne. Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej. Instrumentum laboris. Watykan 2012.
Wroceński J.: Diecezjalna Rada Duszpasterska – struktura i zadania. W: Struktury kolegialne w Kościele partykularnym. Materiały z ogólnopolskiej konferencji naukowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kanonistów Polskich. Wydział Nauk Prawnych TN KUL i Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Tarnów 2004. Red. J. Krukowski, T. Rozkrut. Tarnów 2004.
Licencja
Autorzy
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie Teologia Praktyczna są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC.
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie Teologia Praktyczna udzielają Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalą na użycie sublicencji Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-ND 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Użytkownicy
Zainteresowani użytkownicy internetu uprawnieni są do korzystania z utworów opublikowanych od 2015 roku w Teologii Praktycznej pod następującymi warunkami:
- uznanie autorstwa - obowiązek podania wraz z rozpowszechnionym utworem, informacji, o autorstwie, tytule, źródle (odnośniki do oryginalnego utworu, DOI) oraz samej licencji;
- bez tworzenia utworów zależnych - utwór musi być zachowany w oryginalnej postaci, nie można bez zgody twórcy rozpowszechniać np. tłumaczeń, opracowań.
Do wszystkich tekstów opublikowanych przed 2015 r. prawa autorskie są zastrzeżone.
Inne
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachowuje prawo do czasopisma jako całości (układ, forma graficzna, tytuł, projekt okładki, logo itp.).