• Tekst nie był dotąd nigdzie opublikowany ani nie jest przedmiotem postępowania w innym czasopiśmie.
  • Tekst zapisany w formacie .doc (MS Word).
  • Jeżeli jest dostępny, należy dostarczyć URL dla pozycji bibliograficznych.
  • Interlinia 1; wysokość pisma 11 pkt.; czcionka Times New Roman; stosowana raczej kursywa niż podkreślenia (za wyjątkiem adresów stron internetowych); wszystkie rysunki oraz tabele są umieszczone w tekście w odpowiednich miejscach (nie na końcu).
  • Tekst został sformatowany zgodnie z wytycznymi dla autora określającymi styl i zasady sporządzania bibliografii.
  • Autor publikacji przyjętej do druku udziela Wydawcy niewyłącznej i nieodpłatnej licencj CC Uznanie autorstwa 4.0 na wykorzystanie Utworu zgodnie z "Umową” (do wglądu i akceptacji).

Teksty należy nadsyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy elektronicznej: https://pressto.amu.edu.pl/ w formacie .doc najpóźniej do dnia 1 marca każdego roku. Czasopismo jest wydawane w formie drukowanej w grudniu. Zgłoszenie artykułu/glosy do czasopisma jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowanie w wersji papierowej i elektronicznej.

Zgłoszenie artykułu do „Zeszytu Prawniczego UAM” oznacza zgodę na zdeponowanie tekstu w wersji elektronicznej w repozytoriach, bazach i na platformach indeksujących i upowszechniających treści naukowe, z którymi współpracuje czasopismo.

Jednym z warunków publikacji jest przygotowanie tekstu pod względem edytorskim zgodnie z poniższymi informacjami. Redakcja zastrzega sobie możliwość odrzucenia tekstów oraz dokonywania korekty.

Wymagania techniczne, które musi spełnić tekst:

• objętość: 25-30 tys. znaków wraz ze spacjami i przypisami,
  • czcionka: Times New Roman rozmiar 11,
  • przypisy dolne: czcionka Times New Roman rozmiar 10,
  • interlinia pojedyncza,
  • akapity 0,75 cm,
  • tytuł i podtytuły: Times New Roman rozmiar 12, pogrubione, wyśrodkowane; podtytuły numerujemy cyframi arabskimi.

Szczegółowe wymogi dotyczące formatowania przypisów można znaleźć tutaj: formatowanie przypisów.

Pod nazwiskiem autora należy zamieścić informację o afiliacji, numer ORCID oraz oficjalny adres mailowy w domenie uczelnianej (np. Jan Kowalski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, https://orcid.org/0000-0002-3333-5555, jan.kowalski@amu.edu.pl). Przed tekstem artykułu albo glosy należy zamieścić abstrakty i słowa kluczowe (w języku polskim i angielskim). Abstrakty o objętości do 120 słów każdy powinny obejmować: (1) wskazanie celu badań i problemu badawczego; (2) wskazanie przyjętej metody badań; (3) podsumowanie ustaleń, w tym najważniejszych tez; (4) wskazanie, dlaczego ustalenia zawarte w tekście są ważne, istotne czy nowatorskie. Słowa kluczowe należy zamieścić w liczbie od 3 do 5. Abstrakty powinny być poprzedzone tłumaczeniem tytułu tekstu. Na końcu należy zamieścić bibliografię załącznikową, zawierającą zestawienie cytowanej w tekście literatury.