Adam Mickiewicz University Law Review is an international peer-reviewed journal in legal sciences published once a year.

Redakcja Adam Mickiewicz University Law Review ustanowiła procedury recenzowania artykułów naukowych zgłoszonych do publikacji, w oparciu o system „double-blind review proces”. Recenzje przygotowywane są przez naukowców, reprezentujących wszystkie specjalności z zakresu nauk prawnych.

Do oceny każdej publikacji powołuje się niezależnych recenzentów, będących specjalistami w dziedzinie, której poświęcona jest tematyka artykułu.

Redakcja przyjęła formułę „double-blind review proces” - autor lub autorzy publikacji i recenzenci nie znają swoich tożsamości.

Recenzja ma formę pisemną i zawiera jednoznaczny wniosek recenzenta dotyczący dopuszczenia artykułu do publikacji lub jego odrzucenia.

Kryteria kwalifikowania oraz odrzucenia publikacji i formularz recenzji są podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej czasopisma.

Dane recenzentów poszczególnych publikacji nie są zamieszczane. Lista recenzentów czasopisma jest aktualizowana raz w roku.

Czasopismo zapewnia natychmiastowy, otwarty dostęp do wszystkich swoich treści zgodnie z zasadą, że badania swobodnie dostępne zwiększają i przyśpieszają globalny rozwój nauki i wymianę wiedzy. Redakcja zachęca autorów do zamieszczania opublikowanych w czasopiśmie artykułów w otwartych repozytoriach (po recenzji lub ostatecznej wersji wydawcy) pod warunkiem podania linku do strony czasopisma oraz numeru DOI artykułu.

Za procedurę przyjmowania i publikowania tekstów czasopismo nie pobiera od autorów żadnych opłat.

Dobre Praktyki i Polityka Etyczna

Redakcja Journal of Applied Cultural Studies ustanowiła procedury w zakresie polityki etycznej czasopisma wzorując się na standardach Committee on Publication Ethics i Elsevier.

Elsevier

Committee on Publication Ethics