Abstrakt
Recenzja. Jak się ukryć za słowami? Tomasz Łukasz Nowak, Język ukrycia. Zapisany socjolekt gejów, Universitas, Kraków 2020, ss. 273
Bibliografia
Butler Judith (2009), Podmioty płci/gender/pragnienia, przeł. Michał Gusin, w: Język, dyskurs, społeczeństwo, red. Lotar Rasiński, Warszawa, s. 348–361.
Edwards John (2009), Language and Identity: Key Topics in Sociolinguistics, New York.
Kmita Jerzy (2004), Destrukcyjna epochéironii, w: Powaga ironii, red. Agnieszka Doda, Toruń, s. 11–20.
Bożena Witosz (2010), O dyskursie wykluczenia i dyskursach wykluczonych z perspek¬tywy lingwistycznej, „Tekst i Dyskurs – Text und Diskurs”, nr 3, s. 9–25.
Licencja
Autorzy
Autorzy tekstów przyjętych do publikacji w czasopiśmie „Poznańskie Studia Polonistyczne. Seria Językoznawcza” są zobowiązani do wypełnienia, podpisania i odesłania na adres redakcji umowy o udzielenie nieodpłatnej licencji do utworów, z zobowiązaniem do udzielania sublicencji CC.
Zgodnie z umową, autorzy tekstów opublikowanych w czasopiśmie „Poznańskie Studia Polonistyczne. Seria Językoznawcza” udzielają Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu niewyłącznej i nieodpłatnej licencji oraz zezwalają na użycie sublicencji Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-ND 4.0).
Autorzy zachowują prawa do dalszego, swobodnego rozporządzania utworem.
Użytkownicy
Zainteresowani użytkownicy internetu uprawnieni są do korzystania z utworów opublikowanych od 2016 roku w „Poznańskich Studiach Polonistycznych. Serii Językoznawczej” pod następującymi warunkami:
- uznanie autorstwa – obowiązek podania wraz z rozpowszechnionym utworem informacji, o autorstwie, tytule, źródle (odnośniki do oryginalnego utworu, DOI) oraz samej licencji;
- bez tworzenia utworów zależnych – utwór musi być zachowany w oryginalnej postaci, nie można bez zgody twórcy rozpowszechniać np. tłumaczeń, opracowań.
Do wszystkich tekstów opublikowanych przed 2016 r. prawa autorskie są zastrzeżone.
Inne
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachowuje prawo do czasopisma jako całości (układ, forma graficzna, tytuł, projekt okładki, logo itp.).