Treść głównego artykułu
Abstrakt
Słowa kluczowe
Szczegóły artykułu
Utwory opublikowane w czasopiśmie Biblioteka, na platformie Pressto należącej do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od 2015 roku są udostępniane na
licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.
Tym samym wszyscy zainteresowani są uprawnieni do korzystania z utworów opublikowanych po 2015 roku pod następującymi warunkami:
- uznania autorstwa czyli obowiązek podania wraz z rozpowszechnianym utworem informacji o autorstwie, tytule, źródle (odnośniki do oryginalnego utworu, doi) oraz samej licencji
- na tych samych warunkach — remiksując utwór, przetwarzając go lub tworząc na jego podstawie, należy swoje dzieło rozpowszechniać na tej samej licencji, co oryginał.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachowuje prawo do czasopisma jako całości (układ, forma graficzna, tytuł, projekt okładki, logo itp.).
Autor zachowuje prawa majątkowe, ale udziela zgody Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wykorzystanie dzieła. Autorzy tekstów zakwalifikowanych do publikacji proszeni są o wypełnienie podpisanie i przesłanie umowy.
Jeżeli autor artykułu nie jest przekonany, że może wykorzystywać cudze utwory (np. ilustracje, fotografie, tabele) w ramach cytatu we własnej tekście musi dostarczyć do redakcji czasopisma zgodę od uprawnionych podmiotów.
Prawa są zastrzeżone do wszystkich tekstów opublikowanych przed rokiem 2015.
Bibliografia
- Barwiński E., Birkenmajer L., J. Łoś, Sprawozdania z poszukiwań w Szwecji dokonanych z ramienia Akademii Umiejętności, Kraków 1914.
- Borawska T., Dawne książki warmińskie w zbiorach bibliotek europejskich, w: W kręgu stanowych i kulturowych przeobrażeń Europy Północnej w XIV-XVIII wieku, red. Z. Nowak, Toruń 1988.
- Czyżo E., Gdzie się podział Mikołaj Kopernik i… jego księgozbiór?, „Tygodnik Goniec”[online], aktualizacja 23.05.2009 [dostęp: 20.06.2010], dostępny w Internecie: http://iskry.pl.
- Darowski R., Filozofia w szkołach w Polsce, Kraków 1994.
- Grzebień L., w: Organizacja bibliotek jezuickich w Polsce od XVI do XVIII wieku, „Archiwa, Biblioteki, Muzea Kościelne” 30, 1975.
- Hausman M., Polskie skarby ze Szwecji, „Zwoje (The Scrolls)” 3 (31), 2002 [online], aktualizacja 28.04.2007 [dostęp: 20.06.2010], dostępny w Internecie: http://www.zwoje-scrolls.com.
- Hohn A., Geschichte zu Guttstadt in Vergangenheit und Gegenwart, Guttstadtt 1936.
- Mazurek J.A., Bernardyni w Poznaniu 1455-1655, „Studia Franciszkańskie” 4, 1991.
- Natoński B., Szkolnictwo jezuickie w Polsce w dobie kontrreformacji, w: Wiek VXII – kontrreformacja – barok. Prace z historii kultury, red. J. Pelc, Wrocław 1970.
- O najstarszej bibliotece poznańskich jezuitów w świetle zachowanych w Szwecji katalogów bibliotecznych, „Kronika Miasta Poznania” 1997, nr 4.
- Obłąk J., O początkach kolegium jezuickiego i Seminarium Duchownego w Braniewie, „Studia Warmińskie” 5, 1968.
- Okoń J., Dramat i teatr szkolny. Sceny jezuickie XVII wieku, Wrocław 1970 (Studia Staropolskie, 26).
- Pilichowski C., Z dziejów produkcji, handlu i kultury książki w Poznaniu u schyłku XVI wieku, „Przegląd Zachodni” 1965, z. 11-12.
- Sipayłło M., Polskie superexlibrisy XVI-XVIII wieku w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, Warszawa 1988.
- Tomczak S.B., Biblioteka bernardynów w Poznaniu od początku fundacji do XVII w., „Studia Franciszkańskie” 4, 1991.
- Trypućko J., Katalog księgozbioru kolegium jezuitów w Braniewie zachowanego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Uppsali, t. 1, Warszawa–Uppsala 2007.
- Umiński J., Kardynał Stanisław Hozjusz biskup warmiński 1504-1579, Opole 1948.