Treść głównego artykułu
Abstrakt
Słowa kluczowe
Szczegóły artykułu
Utwory opublikowane w czasopiśmie Biblioteka, na platformie Pressto należącej do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od 2015 roku są udostępniane na
licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.
Tym samym wszyscy zainteresowani są uprawnieni do korzystania z utworów opublikowanych po 2015 roku pod następującymi warunkami:
- uznania autorstwa czyli obowiązek podania wraz z rozpowszechnianym utworem informacji o autorstwie, tytule, źródle (odnośniki do oryginalnego utworu, doi) oraz samej licencji
- na tych samych warunkach — remiksując utwór, przetwarzając go lub tworząc na jego podstawie, należy swoje dzieło rozpowszechniać na tej samej licencji, co oryginał.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zachowuje prawo do czasopisma jako całości (układ, forma graficzna, tytuł, projekt okładki, logo itp.).
Autor zachowuje prawa majątkowe, ale udziela zgody Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wykorzystanie dzieła. Autorzy tekstów zakwalifikowanych do publikacji proszeni są o wypełnienie podpisanie i przesłanie umowy.
Jeżeli autor artykułu nie jest przekonany, że może wykorzystywać cudze utwory (np. ilustracje, fotografie, tabele) w ramach cytatu we własnej tekście musi dostarczyć do redakcji czasopisma zgodę od uprawnionych podmiotów.
Prawa są zastrzeżone do wszystkich tekstów opublikowanych przed rokiem 2015.
Bibliografia
- Gizowski M., Zarys problematyki weksylologicznej Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Polsce, w: Z dziejów Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Polsce, red. W. Cynarski, K. Obodyński, M. Mirkiewicz, Rzeszów 2004.
- Grot Z., Gaj J., Zarys dziejów kultury fizycznej w Wielkopolsce, Warszawa–Poznań 1973.
- Herb Poznania [online], [dostęp: 19.06.2010], dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Poznania.
- Jazdon A., Rudolf Focke – dyrektor Kaiser-Wilhelm-Bibliothek, „Biblioteka” 2002, nr 6 (15).
- Jazdon A., Starsze zbiory niemieckojęzyczne Biblioteki Uniwersyteckiej i innych bibliotek naukowych miasta Poznania, „Biblioteka” 1997, nr 1 (10).
- Kubiak S., Biblioteka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 1919-1966, Poznań 1967.
- Łopaczyk J., Od Hartwiga do KABY. Katalog rzeczowy w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, „Biblioteka” 2002, nr 6.
- Ochmańska A., Kierunki zmian klasyfikacji O. Hartwiga w bibliotekach uniwersyteckich w Halle (NRD) i Poznaniu, „Bibliotekarz” 1988, nr 12.
- Ryfowa A., Działalność Sokoła Polskiego w zaborze pruskim i wśród wychodźstwa w Niemczech (1884-1914), Warszawa–Poznań 1976.
- Srebrna Księga Sokoła Poznańskiego 1861-1911, Poznań 1911.
- Symbolika Sokolstwa, w: Zarys dziejów Sokolstwa Polskiego w latach 1867-1997, red.E. Małolepszy, Z. Pawluczuk, Częstochowa 2001.
- Złota Księga Sokoła Poznańskiego, Poznań 1936, nakładca: Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Poznaniu.