Ogłoszenia

WAŻNA INFORMACJA - ZAWIESZENIE PRZYJMOWANIA TEKSTÓW DO DZIAŁU VARIA

2024 maja 7

Szanowni Państwo,
Redakcja "Images" pragnie poinformować, iż do odwołania, czasowo wstrzymujemy przyjmowanie tekstów do działa Varia. Jest to spowodowane napływem dużej liczby artykułów do tej sekcji i długim czasem oczekiwania na publikację tego typu artykułów.
Gdy tylko sytuacja ulegnie zmianie, poinformujemy o tym Państwa.

Przeczytaj więcej na temat WAŻNA INFORMACJA - ZAWIESZENIE PRZYJMOWANIA TEKSTÓW DO DZIAŁU VARIA

CALL FOR PAPERS: STREAMING

2024 kwietnia 15

STREAMING: kultura produkcji, modele biznesowe i treści

Ogłaszamy CALL FOR PAPERS dla kolejnego numeru naszego pisma. Redakcja przyjmuje teksty w języku polskim i angielskim. Termin nadsyłania ukończonych artykułów to 30 czerwca 2025 r. Publikacja w pierwszej połowie 2026 r.

Pełna treść ogłoszenia w linku poniżej:
https://pressto.amu.edu.pl/index.php/i/announcement/view/626

Teksty prosimy przesyłać na adresy redaktorów tomu:

sszostak@swps.edu.pl
m_adamczak80@wp.pl
kazmier@amu.edu.pl

Platformy streamingowe rewolucjonizują całą branżę filmową, a szerzej kulturę audiowizualną w wymiarze lokalnym oraz globalnym. Marki takie jak Netflix, Disney +, HBO Max, Apple czy Amazon determinują produkcję, ale również poetykę dzieł, rozwój gatunków i różne style odbioru. Angloamerykańscy uczeni koncentrują się na badaniach dotyczących konsekwencji „wszechobecności” Netflixa i innych globalnych graczy, natomiast w Polsce skutki działalności tego medialnego giganta są pomijane w badaniach medioznawczych i filmoznawczych. Uważamy, że kluczowe w polskich badaniach powinno być wskazanie poziomów, na których znaczący jest wpływ Netflixa i innych platform streamingowych na branżę w kontekście widocznych zmian w dotychczasowych praktykach, poetykach i sposobach pracy. Obszary godne uwagi to nie tylko treści, ale też polityczno-ekonomiczny kontekst ich powstania, kultura pracy lokalnych twórców, pozycjonowanie platform streamingowych w dynamice rynku, zaburzenie dotychczasowego status quo.

Przeczytaj więcej na temat CALL FOR PAPERS: STREAMING

CALL FOR PAPERS: Faces of visual history // Oblicza historii wizualnej

2024 lutego 22

OBLICZA HISTORII WIZUALNEJ - ogłaszamy nowe CALL FOR PAPERS do nadchodzącego numeru, poświęconemu poszerzeniu perspektywy w ramach namysłu nad historią wizualną. Pragniemy skupić się na obliczach historii wizualnej obecnej zarówno w kinematografii (polskiej i światowej), jak i jeszcze jednym wpływowym medium współczesności: grach wideo.

Termin nadsyłania artykułów mija 30 września 2024 roku. Artykuły powinny mieć długość 20000 - 40000 znaków ze spacjami (w tym przypisy i bibliografia, ale z wyłączeniem metadanych) i nie mogą być rozpatrywane przez żadne inne czasopismo lub publikację.

PEŁNA TREŚĆ OGŁOSZENIA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ:
https://pressto.amu.edu.pl/index.php/i/announcement/view/614

 

 

Przeczytaj więcej na temat CALL FOR PAPERS: Faces of visual history // Oblicza historii wizualnej